کاشت ابرو

کاشت ابرو

در عصر حاضر با وجود تکنیک های متنوعی که در حوزه زیبایی به طور روز افزون رو به پیشرفت هستند، برای هر مشکل و عارضه ای راهکاری مطمئن از سوی پزشکان فعال در حیطه زیبایی در نظر گرفته می شود. داشتن ابروهای پر و خوش فرم به گیراتر شدن چشم ها کمک کرده و زیبایی را به صورت شما هدیه می کند. افزایش سن، بیماری ها، مشکلات روحی و غیره از عوامل مهم در ریزش مو و ابرو به شمار می آیند به همین علت اگر به این دلایل دچار ریزش شدید ابرو شده اید بهتر است کاشت ابرو را جایگزین روش هایی مانند تاتو ، هاشور و غیره نمایید چرا که به طور قطع نتیجه ای که از کاشت حاصل می شود با این تکنیک های مصنوعی قابل مقایسه نیستند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی بیشتر با این پروسه تا انتهای مبحث با گفته های دکتر منیر جعفری بهترین دکتر کاشت ابرو تهران همراه باشید.

 

 

علت ریزش ابرو

بدیهی است برای آشنایی با پروسه کاشت ابروها باید در ابتدا به عوامل ریزش آن ها اشاره ای داشته باشیم چرا که برخی از علل ریزش مو یا ابرو به دلیل بیماری های زمینه ای است که فرد به آن ها مبتلاست و با درمان و تحت کنترل قرار گرفتن آن، ریزش آن ها نیز متوقف می شود. در واقع باید به این نکته توجه کنید که پیوند ابروها فرآیندی کاملا طبیعی بوده و هر آنچه بر موهای طبیعی اثر می گذارد بر موهای کاشته شده نیز بی تاثیر نخواهد بود. هر چند برخی افراد به صورت مادرزادی ابروهایی کم پشت دارند اما از دلایل عمده ریزش موهای ابرو می توان به عوامل زیر اشاره نمود:

سن

فاکتور سن یکی از مهمترین مواردی است که بر ارگان های مختلف بدن ما تاثیر می گذارد. در واقع افزایش سن با ریسک شروع بیماری های زمینه ای ارتباطی تنگاتنگ دارد. پا به سن گذاشتن مساوی است با مواجه شدن با چین و چروک های ریز در کنار چشم ها، اطراف لب ها، ریزش مو و غیره. بسیاری از بانوان در میان سالی که خواستار داشتن چهره ای جوان هستند، به کاشت ابرو تمایل زیادی نشان می دهند چرا که ابروهای خوش فرم صورت را جذاب تر و جوان تر به نمایش در می آورد.

تیروئید

به گفته بهترین پزشک کاشت ابرو تهران ،با بهم ریختن تعادل در هورمون ها، فرد با ریزش مو در سر یا ابروها مواجه می شود. پروسه ریزش مو به علت اختلالات هورمونی این گونه است که به سختی موی جدیدی جایگزین نوع از دست رفته آن می شود.

بیماری عمومی

دامنه بیماری های سیستمی که منجر به ریزش موی سر و ابرو می شوند بسیار گسترده هستند و افراد مبتلا به آن ها احتمالا متوجه نمی شوند چرا هربار موهای خود را شانه می زنند با حجم زیادی موی جمع شده درون برس مواجه می شوند. فقر آهن، کمبود ویتامین هایی نظیر ویتامین D ، تخمدان پلی کیستیک، عفونت قارچی سر، پسوریازیس و غیره از جمله بیماری های عمومی شایع در ریزش مو به حسابی می آیند.

تاتو

با توجه به آسیب هایی که در طول فرآیند تاتو و هاشور به بافت زیرین پوست وارد می آید ، احتمال ریزش موهای طبیعی بسیار بالا می رود.

استرس

قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا به علت مشاغل پر خطر، بیماری های افسردگی یا روحی و استفاده از داروهایی که به درمان یا کنترل مشکلات روحی و روانی کمک می کنند بر ریزش مو و نیاز به کاشت ابرو تاثیر می گذارند.

تفاوت کاشت ابرو طبیعی با روش های دیگر

در سال های دور بیشتر خانم ها به زیباتر شدن تمایل نشان می دادند اما امروزه آقایان نیز از قافله عقب نمانده و به دنبال جذابیت بخشیدن به ظاهر صورت و اندام های خود هستند. به همین علت می توانیم به جرات اذعان کنیم که آقایان نیز طرفدار روش های موجود در کاشت مو و ابرو بوده و نتایج قابل قبولی پس از اتمام پروسه کسب کرده اند. تفاوت کاشت ابرو با روش های متنوع مانند تاتو و هاشور ابرو که این روزها از سوی بسیاری از آرایشگران باب شده است، در میزان ماندگاری آن و نتیجه است. رنگ های مورد استفاده در این تکنیک ها از انواع شیمایی بوده و با داشتن موهای ابروی طبیعی کاملا متفاوت هستند. بسیاری از افراد نیازمند تجدید دوره های تاتو و هاشور می شوند چرا که به مرور زمان رنگ آن ها دستخوش تغییر می شود. آنچه ابن پروسه را با این شیوه ها متمایز می کند دائمی بودن آن است. در واقع از در کاشت ابرو طبیعی از موهای طبیعی خود فرد استفاده شده و با برداشتن مو از قسمت هایی از اطراف سر و جایگذاری آن در ناحیه ابروها، از موهای همرنگ با موهای خودتان برای حجم دهی به قسمت ابروها بهره مند می شوید. به عبارتی بافت برداشته شده با پوست شما کاملا سازگار بوده و نتیجه حاصل کاملا نچرال می شود.

کاشت ابرو به صورت طبیعی

اگر به دلیل بیماری های عمومی که در بخش قبل در خصوص آن به تفضیل صحبت نمودیم دچار ریزش ابرو شده اید اکیدا توصیه می کنیم تحت نظر پزشک عمومی قرار گرفته و طول درمانتان را تا انتها ادامه دهید. پس از اطمینان از تکمیل درمان می توانید برای کاشتن ابرو به مراکز تخصصی و پزشکان مجرب این حوزه مراجعه نمایید. از جمله راهکارهای موجود که می تواند ابروهایی پرپشت و کشیده را برای شما به ارمغان آورد روش کاشت است. کاشتن مو در ناحیه ابروها تقریبا پروسه ای مشابه به کاشت مو بوده و از اصول آن تکنیک با اندکی جزئیات پیروی می کند. تفاوت این دو تکنیک در این است که در قسمت ابروها لازم است بهترین متخصص کاشت ابرو در تهران ، دقت و ظرافت بیشتری به کار ببندد تا نتیجه حاصله کاملا ظریف و طبیعی شود. در این پروسه که گرافت از بخش دیگری از بدن فرد برداشته شده و در قسمت ابروها جایگذاری می شود نتیجه ای دائمی در انتظار فرد خواهد بود

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند؟

بدیهی است به دلیل کم عارضه بودن این تکنیک در حجم دهی به موهای ابرو، برای تمامی افراد در سنین مختلف مناسب شمرده شده و محدودیت خاصی بجز ابتلا به بعضی بیماری ها وجود ندارد. بنابراین افراد زیر گزینه های مناسبی برای این درمان زیبایی به شمار می آیند:

 • افرادی که به طور مادرزادی ابروهایی با کم حجم دارند
 • کسانی که به دلیل حوادثی همچون سوختگی یا شکستگی ناحیه ابرو، موهای این قسمت را از دست داده اند
 • کسانی که ابروهایی نا متقارن دارند و یکی از ابروهای آن ها حجم کمتری در قیاس با دیگری دارد
 • بانوانی که به دلیل استفاده از تکنیک های تاتو و هاشور دچار ریزش ابرو شده و از فرم آن ها رضایت کافی ندارند

آشنایی با مراحل کاشت ابرو

صرف نظر از اینکه پس از کاشت باید مدت زمانی را به موضع استراحت دهید تا روند ترمیم و بازسازی آن به طور معمول پیش رود، انجام این پروسه پیچیدگی های منحصربفردی ندارد. تمام مراحل به سه فاز اصلی محدود می شوند که در ادامه به توضیح تک تک آن ها از دیدگاه بهترین پزشک کاشت ابرو در تهران ، خواهیم پرداخت:

فاز ابتدایی : طراحی ابرو

بسته به خواست و سلیقه متقاضی ، لازم است فرم دلخواه ایشان ترسیم شود. بنابراین دکتر طرح را بر روی قسمت ابروها طراحی نموده و به مساله ایجاد تقارن در ابروی دیگر نیز توجه ویژه می کند.

فاز دوم : استخراج بانک مو

در ابتدای این پروسه با اعمال بی حسی موضعی، بانک مو از قسمت پشت سر، پشت گوش ها و به طور کلی قسمت هایی که قابل مشاهده نباشند گرافت ظریفی برداشته می شود. آنچه در این فاز از اهمیت زیادی برخوردار است این است که فولیکول جدا شده باید به صورت تک تار مو باشد. این کار کمک می کند فرآیند کاشت با ظرافت بیشتری اتفاق بیفتد. در صورت اینکه بانک موی استخراج شده به صورت تک تار نباشد الزامی است پزشک فولیکول را تجزیه کرده و آن را به تارهای جدا از هم تبدیل نماید. استخراج گرافت ها با کمک سوزنی بسیار نازک صورت می گیرد در نتیجه نگرانی در خصوص بروز زخم یا خونریزی از موضع بیهوده است.

فاز نهایی : کاشت

پس از پروسه آماده سازی بانک مو توسط تیم حاضر در اتاق، بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران ، حفره های بسیار ظریفی در قسمت طراحی شده ابروها ایجاد نموده و بانک مو را در آن ناحیه جایگذاری می کند. این کار با تیغ هایی که قطری در حد 0.5 تا 0.7 میلی متر دارند، انجام می شود. توجه داشته باشید که در ابتدای این فاز نیز ناحیه ابروها به خوبی با بی حسی موضعی آماده می شود.
نکته : مهم ترین فاز از این پروسه ، نحوه قرار گرفتن موهاست و به همین علت باید در هنگام کاشت به زاویه صحیح قرار گیری آن ها توجهی ویژه داشت بنابراین اگر پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد نتیجه حاصله غیرطبیعی می شود.

مزایای مهم کاشت ابرو چیست؟

از جمله مزایای کاشت ابروی طبیعی ، موارد زیر می باشد که شامل :

 • همیشگی و پایدار بودن این روش
 • فرم دهی به ابروهای بدون حالت
 • پرپشت شدن ابروهای نازک و تنک
 • متقارن شدن ابروهایی ناقرینه

خوشبختانه با بوجود آمدن تکنولوژیهای نوین و فن‌ آوری های علمی جدید ، متقاضیانی که ابروهای خود را به هر دلیل( سوختگی ، بیماریهای خاص و غیره )از دست داده اند ، می‌ توانند دارای ابروهای زیبا ، متقارن ، پر و خوش‌ حالت شوند.

این تکنیک کاملا برعکس روش‌ های دیگر مثل تاتو ، هاشور ، یا فیبروز و غیره که موقتی بوده و با گذشت زمان ابروها دچار تغییر رنگ و یا کمرنگ شدن می‌ شوند ، روشی ماندگار و دائمی است.

در کلینیک دکتر جعفری ، توجه و حساسیت برای خلق ابروهایی کاملا طبیعی و متقارن کم‌ نظیر است. همکاری با تیم کاشت مجرب و مخصوص ابرو و تاکید همیشگی ایشان بر حفظ درجه طبیعی کاشت موها(کمتر از ۱۰ درجه) که باعث بوجود آمدن نتیجه‌ای کاملا طبیعی می‌ شود ، از ویژگی‌های منحصر به‌ فرد کاشت ابرو در مجموعه ماست.

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

به طور کلی باید گفت که انتخاب شیوه مناسب برای کاشت ابروی طبیعی به نظر پزشک پوست و مو بستگی دارد و تعیین آن پس از انجام معاینات در جلسه مشاوره صورت می ‌گیرد. پزشک در این زمان ، با توجه به ترکیبات صورت و همچنین سلیقه بیمار ، فرم و طرح مورد نظر را انتخاب می‌ نماید. با بررسی ‌های لازم ، روش مناسب توسط دکتر انتخاب شده و به داوطلب ارائه می شود.

کاشت ابرو دائمی چند ساعت طول می ‌کشد؟

کاشت ابرو در حدود ۴ الی ۵ ساعت است که در واقع نیمی از زمان گفته شده صرف برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه مورد نظر سر می باشد و تیم کاشت در مابقی زمان به کاشت موهای استخراج شده می پردازد. در کل مدت زمان این پروسه به روش انتخابی نیز بستگی دارد. به طور قطع در برخی روش ها‌ که عمل برداشت فولیکول‌ها با سرعت بیشتری رخ می ‌دهد فرایند انجام این متد نیز سریع تر طی می‌ شود.

نتیجه نهایی کاشت ابرو چه زمانی قابل مشاهده است؟

حدود۸ الی ۱۰ هفته پس از طی انجام کاشت، موهای ابرو به طور طبیعی رشد می کنند. معمولا تا هفته ششم پس از کاشت ، موهای ابرو دچار ریزش می شوند. این امر کاملا طبیعی می باشد و مشکلی ندارد. مدت زمانی که فرد به طور کلی می تواند شاهد نتایج کاشت ابرو شود ، حدودا ۱۲ ماه بعد است.

انواع روش های موجود در کاشت ابرو

برای پیوند طبیعی ابروها تکنیک های متنوعی وجود دارد که با در نظر گرفتن عواملی همچون میزان کم حجمی موهای این ناحیه، فاکتور سن و سلامت عمومی فرد، یکی از کارآمدترین آنها برای هر فرد انتخاب می شود. با این وجود انواع تکنیک ها عبارتند از:

 1. کاشت با روش FUT
 2. کاشت با روش FIT
 3. کاشت با روش DHI
 4. کاشت با روش میکروگرافت

نکات مهم در کاشت ابرو

نتیجه مطلوبی پس از این فرایند در انتظارتان خواهد بود اگر:

از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی تا دو هفته بپرهیزید تا پوست ناحیه فرصت ترمیم و بازیابی را داشته باشد
هیدراته بمانید و از مصرف مایعات فراوان غافل نشوید تا رشد فولیکول های موهای شما تسریع شود.

از شستشوی موضع جدا بپرهیزید. این محدودیت تا هنگامی ادامه دارد که پزشک شما مجوز شستن ناحیه را اعلام نماید
از دستکاری کردن و آرایش کردن ابروهای خود تا زمان ترمیم کامل موضع خودداری کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *