جوانسازی

جوانسازی

جوانسازی

افراد ممکن است به دلایل مختلفی دچار افتادگی یا چروکیدگی پوست شوند و با مراجعه به پزشک تقاضای بازسازی و ترمیم پوست می کنند، امروزه برای جوانسازی پوست راه های متنوعی وجود دارد که در این مقاله می خواهیم به آن ها بپردازیم.

 

 

  • تزریق فیلر و ژل

یکی از پرکاربردترین راه های بازگرداندن جوانی و طراوت پوست تزریق فیلر و تزریق ژل می باشد، فیلر و ژل دارای دو نوع ماندگار و موقتی می باشد که معمولا بهترین پزشک جوانسازی پوست از نوع موقتی آن که بدون عارضه است استفاده می کند.

فیلر و ژل از ماده هیالورونیک اسید که در بافت بدن نیز وجود دارد تهیه شده و در نقاط مورد نیاز برای رفع چین و چروک و حجیم کردن لب و گونه تزریق می گردد.

تزریق پی آر پی

پی آر پی درمان به وسیله پلاسمای غنی شده از خون می باشد که با تزریق در ناحیه مورد نظر برای درمان باعث کلاژن سازی و الاستین پوست می شود و به این ترتیب باعث جوانسازي پوست می گردد.

با این روش می توان جای اسکار و بریدگی ، تیرگی زیر چشم ، خط اندوه ، ریزش مو و غیره را درمان کرد.

پی آر پی به دلیل اینکه از خون خود بیمار تهیه می شود ایجاد حساسیت و آلرژی در بیمار نمی کند و کاملا بدون خطر است.

  • تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی ماده تهیه شده از باکتری بوتولینوم اسید می باشد که با تزریق شدن در ناحیه مورد نظر برای جوانسازی مانع از حرکت زیاد آن عضله می شود و به این ترتیب باعث جوانی آن بخش می شود.

افرادی که از این روش جوانسازی پوست استفاده می کنند بهتر است اطلاعاتی درباره آن داشته باشند به همین علت دکتر منیر جعفری مقاله جامعی درباره تزریق بوتاکس و اقدامات قبل و بعد آن تهیه نموده و در وب سایت موجود است که می توانید به آن مراجعه کنید.

  • تزریق چربی

در این روش رفع خط خنده و جوانسازي پوست پزشک از بافت شکم و ران های خود فرد چربی مورد نیاز برای تزریق را تهیه می کند و پس از قرار دادن در سانتریفیوژ املاح اضافی از چربی جدا شده و آن برای تزریق چربی آماده می شود.

استفاده از این روش جوان سازی پوست به دلیل اینکه از خود بافت بدن بیمار ربی تهیه می شود بدون عوارض جانبی می باشد و جای نگرانی وجود ندارد.

  • تزریق مزوتراپی

جوانسازی با مزوتراپی در واقع تزریق مواد فعال بیولوژیکی که شامل انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد، در ناحیه مورد نظر برای رفع چروکیدگی و افتادگی پوست است.

بهتر است بدانید در این روش به جای اینکه این مواد از طریق خوردن به بدن برسد به صورت مستقیم در ناحیه مورد نظر تزریق می گردد و باعث تحریک کلاژن سازی و ترمیم می شود.

  • لیفت با نخ

در جوانسازی پوست صورت با نخ بهترین پزشک زیبایی از نخ های مخصوص و یک سوزن ظریف برای لیفت صورت استفاده می کند.

در این روش پزشک نقاط ورود و خروج نخ را تعیین کرده و نخ را وارد پوست می کند و پس از خارج کردن نخ ها از نقاط مشخص آن ها را به یکدیگر گره زده و در زیر پوست پنهان می کند.

بهتر است بدانید در روش لیفت با نخ قابل مشاهده و لمس کردن نمی باشند.

  • میکرودرم ابریژن

در این روش از دستگاه خاصی که در سر آن نوعی کریستال ظریف از جنس اکسید آلومینیوم وجود دارد بر روی سطح پوست فشار مشخصی وارد می شود و تراش های سطحی در پوست ایجاد می کند.

پس از اتمام ایجاد تراش ها با استفاده از یک مکش کریستال ها از سطح پوست پاک می شود، بهتر است بدانید این روش باعث گردش بهتر خون در پوست می شود و با گردش خون بهتر مواد مورد نیاز به پوست منتقل شده و باعث جوانی آن می شود.

 

دکتر منیر جعفری

 ( پوست ، مو ، زیبایی و لیزر – جوانسازی پوست )

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *