تزریق چربی

تزریق چربی

پا به سن گذاشتن علاوه بر افزایش بروز بیماری های داخلی می تواند بر پوست و موهای ما نیز اثرات منفی بگذارد و آن ها را دچار فرسودگی کند. به طور متمرکز در خصوص پوست، افزایش سن سبب کاهش یافتن میزان تولید کلاژن و الاستین شده و حجم چربی موجود در لایه های پوستی کم و کمتر می شوند. در حال حاضر راهکارهای درمانی و زیبایی زیادی وجود دارند که می توانند فرآیند کاسته شدن حجم طبیعی صورت بر اثر کاهش تولید کلاژن را به تعویق بیندازند و یا جایگزینی مناسب برای آن باشند. از جمله موثرترین این شیوه ها تزریق چربی است که روشی ایمن و مناسب از منظر بسیاری از متخصصین و پزشکان زیبایی شمرده می شود. در این مقاله از سایت دکتر منیر جعفری ، بهترین دکتر تزریق چربی تهران ، تصمیم داریم شما را با این روند بیشتر آشنا کنیم.

مختصری در رابطه با فرآیند تزریق چربی

این تکنیک برای افرادی مناسب شمرده می شود که بر اثر عوامل مختلف شاهد کاهش حجم و فرو رفتگی هایی در گوشه و کنار صورت خود شده اند. به عبارتی از دست دادن چربی در ناحیه گونه ها، خط فک ، زیر چشم و غیره سبب می شود صورت فرد پیر و خسته به نمایش درآید. با تزریق شدن چربی با حجم مناسب وضعیت ظاهری صورت فرد بهبود یافته و زیبایی بار دیگر به صورت او باز خواهد گشت. موادی که در تزریق مورد استفاده قرار می گیرند کاملا طبیعی هستند. این حرف بدین معناست که میزان مورد نیاز چربی از نواحی مختلف بدن وی مانند ران ، شکم یا غیره گرفته شده و در قسمت های فرو رفته صورت تزریق می گردد. بنابراین نگران بروز عوارض در صورت خود نباشید زیرا چربی بدن شما با پوستتان سازگار بوده و بافت ها واکنش مقابله ای از خود نشان نمی دهند.

تزریق چربی چیست؟

وقت آن رسیده است که کمی کلی تر به این تکنیک جوانسازی بپردازیم و جزییات بیشتری در این رابطه ارائه دهیم. در مواردی که افتادگی و چروکیدگی پوست بر اثر تحلیل نسج زیر پوست بر اثر افزایش سن رخ دهد، بهترین پزشک در تهران ، تزریق کردن چربی یا تزریق فیلر را به فرد توصیه می کند. پروسه این گونه است که ایشان با تجربه کافی در این حوزه ، چربی مورد نیاز را از بافت بدن فرد استخراج نموده و در جای مورد نظر تزریق می نماید. برخی از پزشکان برای جدا کردن املاح اضافی و خون از چربی استخراج شده از سانتریفیوژ استفاده نمی کنند چرا که با سانتریفیوژ کمی تروما در غشاء سلول های چربی ایجاد شده و این تروما باعث لیز شدن سلول های چربی و از بین رفتن آن ها می شود. در نتیجه فرد با گذشت زمان شاهد کاهش اثر بخشی و حجم چربی تزریقی در ناحیه تحت درمان خواهد بود. به این نکته توجه داشته باشید که پزشک می تواند تا حد مشخصی چربی تزریق کند و بیش از آن حد ارزشی ندارد چرا که خون به مقدار کافی به آن سلول ها نرسیده و همین مساله موجب از بین رفتن آن می گردد. نکته این است که تحلیل چربی در صورت بیشتر در اطراف چشم ها و گونه ها مشاهده شده و نتیجه آن گود شدن زیر چشم یا پف چشم خواهد بود بنابراین تزریق کردن چربی روشی مناسب است.

روند تزریق چربی چگونه است؟

به طور کلی همه چیز در سه گام کلی رخ می دهند که هر گام جزییات بسیار زیادی داشته و دکتر متبحر و کارکشته ای می طلبد تا بهترین نتیجه از انجام این پروسه کسب شود. در این بخش در زمینه هر گام توضیحات کافی و ساده ای ارائه می کنیم تا با آشنایی به این مسیر وارد شوید:

گام اول : استخراج چربی

دکتر شما در معاینه ای که از صورت شما به انجام می رسانند به مقدار مورد نیاز شما برای تزریق پی خواهد برد. با توجه به این مساله، در زمینه محل استخراج چربی نیز تصمیم گیری می شود. الزامی است در این مرحله بی حسی موضعی اعمال شود تا درد و ناراحتی در هنگام ورود سوزن به داخل بدن برای بیمار آزاردهنده نشود. برداشتن چربی از طرق مختلفی مانند لیپوماتیک یا لیپوساکشن قابل انجام است. پس از بیحسی، لوله ای با قطری بسیار کم در ناحیه مورد نظر وارد شده که کانولا نام گرفته است. با لرزش های ملایم این ابزار و شل شدن چربی، می توان با ساکشن، چربی را استخراج نمود. چربی حاصله در محفظه ای استریل ریخته شده و به مرحله خالص سازی منتقل می شود.

گام دوم: خالص سازی

بسته به تکنیکی که بهترین دکترتزریق چربی در تهران ، پیش می گیرند ممکن است این مرحله به مراحل پروسیجر اضافه شود. برخی پزشکان معتقدند باید محلول گرفته شده از نظر بافتی از مواد غیر از چربی جداسازی شود. به همین علت این ماده به واسطه سانتریفیوژ کاملا جداسازی شده و املاح اضافی از آن گرفته و بدین ترتیب چربی خالصی حاصل می شود.

گام نهایی: انتقال

در این فاز، دکتر چربی را درون سرنگ ریخته شده و در ناحیه مورد نظر که دچار فرورفتگی شده است، تزریق می‌کند. این مرحله خواهان دقت زیادی است که چربی استخراج و خالص شده کاملا به اندازه در موضع تزریق شود.

روش های برداشت چربی

 • بادی جت

این تکنیک به نسبت سایر شیوه ها درد و آزار کمتری برای بیمار به همراه داشته و بدیهی است به علت آسیب کمتر به بافت ها، تورم کمی در موضع رخ می دهد. جریان آب به طور ملایم در موضع موجب شل شدن چربی شده و همین علت محکمی است که مویرگ ها، اعصاب و سایر اعضا لطمه بسیار کمی ببینند.

 • روش دستی

در این شیوه قدیمی تر، چند برش بسیار ظریف در ناحیه ایجاد می شود تا فضا برای تخلیه چربی آماده شود. سپس با سرنگ هایی که دقیقا برای همین منظور ساخته شده اند؛ چربی استخراج می شود.

 • نانوفت و میکروفت

در میکروفت ابتدا ابعاد سلول های چربی خرد شده و سپس در موضع تزریق می شود. این کار سبب می شود گلوله شدن چربی در زیر پوست رخ ندهد. در تهیه نانوفت با استفاده از فیلترهای مخصوص ابعاد سلول‌های چربی بی نهایت ریز شده و در واقع مخلوط همگن و خالصی داریم که سرشار از سلول‌های بنیادین چربی است لذا این فرم بدست آمده در تزریق چربی ، قدرت حجم‌دهی نداشته ولی جوانسازی فوق‌العاده زیادی دارد.

تزریق چربی به واژن

امروزه زنان نه تنها به زیبایی ظاهری خود می پردازند بلکه اهمیت زیادی به اندام خصوصی و لذت از رابطه زناشی می دهند. مشکلات جنسی و از دست دادن زیبایی تقریباً می تواند سبب آزار هر زنی شود. تعداد زایمان بالا و افزایش سن باعث ایجاد تغییراتی در واژن بوده که سبب ناراحتی عاطفی و فیزیکی خانم ها می شود. در بعضی موارد ، با کاهش روابط جنسی میان زوجین و کم شدن ارتباط میان آن ها ، کیفیت زندگی به مرور کم می شود. تزریق چربی به واژن اغلب سبب بهبود وضعیت جنسی در خانم هایی می شود که بیش از ۶۰ درصد آن ها یائسه می باشند. این تکنیک باعث سفت شدن واژن و همچنین کمک به سیستم عصبی آن ها می کند. پزشک در این متد با انتقال چربی به لابیاها و سفت شدن آن باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت جنسی متقاضیان می شود و بدن را به حالت پیش از پیری بازمی گرداند. از این رو باید گفت که تزریق چربی به واژن نه تنها باعث جوان سازی شده بلکه مشکلاتی دیگر مانند مقاربت دردناک ، خشکی واژن ، شلی اندام جنسی ، خارش ، اختلال ارگاسمیک و غیره را رفع می کند. این فرایند ، با وجود حساسیت در ناحیه تناسلی ، می بایست صورت گیرد ، به طوری که پزشک با تجربه و حاذق چربی را از قسمت هایی مانند پهلوها و شکم استخراج کرده و با دقت بالا به این اندام تزریق می کند. نکته قابل توجه این است که می بایست در انتخاب دکتر دقت فراوان را داشته باشید به دلیل اینکه در کار خود ماهر باشد. این پروسه اغلب تحت بیحسی انجام می شود و داوطلب نیازی به بیهوشی ندارد که نوعی عمل سرپایی محسوب می شود و فرد در انجام آن هیچ گونه دردی احساس نمی کند.

مزیت تزریق کردن چربی به صورت

تمامی روش های جوانسازی به شما کمک می کنند که از ظاهر خود رضایت بیشتری داشته باشید. رفع شدن چین و چروک ها، خطوط عمیق و ظریف بر صورت با کمک تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و غیره راهکارهای ایمنی هستند که تمایلات زیبایی پسندانه افراد را اغنا می کنند. شیوه تزریق کردن چربی مزیت های بسیار زیادی دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:

 1. حجم دهی به صورت بدون ایجاد عوارض از مهمترین مزایای این روش زیبایی محسوب می شود.
 2. خطوط ریز و درشت که مانعی برای زیبا دیدن شما می شوند را با تزریق چربی می توان رفع نمود.
 3. داشتن گونه های برجسته مورد پسند بسیاری از زنان است تا در هنگام خندیدن و یا حتی لبخند زدن ساده زیبایی آن ها بیشتر به چشم آید. با حجم مناسبی که پس از تزریق مقادیری چربی به صورت به خود می گیرد به این خواسته می توان دست یافت.
 4. عدم بروز عوارض و همچنین عدم نمود واکنش های آلرژیکی به ماده تزریقی نیز از مزیت های این تکنیک شمرده می شوند.
 5. ماندگاری این روش به نسبت سایر روش های مشابه بیشتر بوده و فرد می تواند در مدت زمان طولانی تری از داشتن برجستگی های دلنشین در صورت خود بهره ببرد.
 6. امکان تکرار تزریق مهیاست و اگر فردی نیاز به تزریق بیشتری داشته باشد می توان با صلاحدید پزشک خوب تزریق چربی در تهران ، در فاصله ای کوتاه مجددا آن را انجام دهد.
 7. در این روش همچنین می توان حجم زیادی را در ناحیه تحت درمان تزریق نمود، در حالی که اگر پزشک بخواهد همان حجم را با ژل متوسط انجام دهد هزینه بیشتری را بیمار باید بپردازد، پس می توان گفت این پروسه مقرون به صرفه تر است.
 8. می توان با اطمینان عنوان نمود که تزريق چربي به هیچ وجه در محل خود جا به جا نمی شود.
 9. ایجاد عفونت و آلرژی در فرد نمی کند مگر اینکه از پزشک متبحری برای این کار مشورت نگرفته باشید و ایشان روش استریلیزاسیون را به طور اصولی رعایت نکرده باشند.
 10. ناصافی و گلوله شدن موضع در این روش وجود ندارد، با این حال در صورتی که ناهمواری ایجاد شود با ماساژ می توان آن را برطرف نمود.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

در واقع در جوانسازی پوست با این تکنیک می توان یقین داشت که چربی مانند پیوند بافت یک ناحیه از بدن به ناحیه دیگر است، دکتر منیر جعفری بر این باورند که حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد از سلول های تزریق شده ماندگار بوده و قابلیت دریافت خون و پیوند با بافت های بدن را پیدا می کنند. به عبارتی چربی به عنوان یک بافت زنده در محل تزریق زیست خواهد کرد. البته لازم است بدانید که میزان ماندگاری این اقدام زیبایی ، به عواملی همچون ناحیه برداشت و کاشت چربی نیز بستگی دارد. بنابراین بیمار دو الی سه بار بعد از عمل ویزیت شده و در صورت نیاز تزریق تکرار می شود.

دوره نقاهت تزریق کردن چربی

دوره بعد از این فرایند زیبایی ، کوتاه بوده و بیمار ممکن است ۵ الی ۷ روز دچار کبودی شود که به مرور زمان این مساله رفع می شود. برای رفع این عارضه جانبی راهکارهایی وجود دارد که بهترین آن ها استفاده از کمپرس سرد است. همچنین دکتر جعفری ، بهترین دکتر تزریق چربی در تهران ، برای کاهش این امر برای بیماران خود داروهایی را تجویز می کند که پیشنهاد می شود تا پایان طول درمان، مصرف آن ها ادامه یابد. تورم بعد از پروسه ، حدود ۲ هفته به اوج رسیده و پس از آن به مرور زمان از بین می رود. پس از تزريق بیمار محدودیتی در انجام فعالیت های روزمره خود نداشته و پیشنهاد می شود فقط تا مدتی که پزشک توصیه می کند از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کند.

هزینه تزریق چربی

هزینه این شیوه جوانسازی با توجه به دستمزد پزشک ، هزینه های برداشتن و تزریق کردن چـربی ، هزینه تعداد جلسات معاینه و غیره تعیین می شود بنابراین نمی توان آن را پیش از معاینه بیمار برآورد نمود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *