تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر ها امروزه بسیار مورد استقبال افراد جامعه قرار گرفته است، در چند سال گذشته فیلرهای قابل جذب به دلیل داشتن مولکول های طبیعی بدن و گلوله نشدن در زیر پوست فیلرهای غیر قابل جذب و طولانی مدت را از میدان به در کرده اند. فیلرهای قابل جذب به دلیل داشتن مولکول های طبیعی بدن واکنش های غیر عادی در بدن به وجود نمی آورند و بر خلاف ژل های غیر قابل جذب دارای آکریلیک یا بلورهای کلسیم هیدروکسی آپاتیت هست. اگر شما هم الزام انجام این پروسه را در خود احساس کرده اید ، دکتر منیر جعفری ، بهترین پزشک تزریق فیلر در تهران ، برای شما توضیح می دهد.

 

تاریخچه تزریق فیلر

نسل اولیه فیلرهای قابل جذب که در دهه 70 وارد بازار شدند از کلاژن ساخته شده ولی دو مشکل عمده داشتند که عبارتند از :

  • به دلیل اینکه در برخی از افراد ایجاد حساسیت می کرد نیاز به تست اولیه داشت.
  • ماندگاری این روش درمانی کوتاه بود و نیاز به حجم قابل توجهی برای تصحیح محل داشت.

نتیجه حاصل این شد که در دهه 80 مولکول دیگری به نام هیالورونیک اسید از بافت همبند بدن تهیه شده و به عنوان فیلر وارد عرصه زیبایی شد. قابل ذکر است هیالورونیک اسید در سال 1962 توسط سازمان دارویی آمریکا تایید و در چشم پزشکی و تزریق در مفصل بیمران آرتروزی مورد استفاده قرار گرفت.پس از دهه 80 نسل های جدید هیالورونیک اسید برخلاف نسل قبل که از حیوانات تهیه می شد ، در آزمایشگاه به صورت مولکول های بزرگ تر تهیه شد که معروف ترین آن جوویدرم می باشد. با گذشت زمان این مولکول بزرگ تر شده و ماندگاری آن افزایش پیدا کرده است ، همچنین این دارو از حالت ذرات ریز به شکل یک داروی یکنواخت رفته به گونه ای که می توان آن را به صورت سطحی تزریق کرده و نگران گلوله شدن آن زیر بافت پوست نباشیم.

معرفی انواع فیلرها

با انجام تحقیقات گسترده در این زمینه ، تاکنون گونه های مختلفی از فیلرها متناسب با نیاز زیباجو ، معرفی و مورد استفاده قرار گرفته است. انواع مختلف پرکننده ها که بنا به اهداف زیباسازی و جوانسازی مورد استفاده قرار گرفته است ، عبارت است از :

هیالورونیک اسید

طبق نظر بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران ، این مواد به صورت طبیعی در پوست افراد وجود دارد ، هنگامی که به سن بزرگسالی نزدیک می شویم ، به تدریج تولید هیالورونیک اسید متوقف می شود و نیاز به تزریق نوع مصنوعی آن در افراد حس می شود. جال است بدانید هیالورونیک اسید ، باعث آبرسانی و افزایش حجم عضو خواهد شد.

کلسیم هیدروکسی آپاتیت

بیس اصلی این دسته از پرکننده ها ترکیباتی هستند که به صورت طبیعی در استخوان بدن شما وجود دارند. نتایج حاصل از تزریق هیدروکسی آپاتیت ، یک سال بر عضو مورد نظر ماندگاری دارد. به علت اثرگذاری قوی این ماده ، اغلب استفاده از آن ها برای چین و چروک های عمیق توصیه می شود.

پرکننده پلی لاکتیک اسید

این مواد بستری را برای شما فراهم می کند که به کلاژن سازی طبیعی بدن شما منجر می شود. به عبارت بهتر با تزریق فیلر پلی لاکتیک اسید ، علاوه بر کاهش سرعت تشکیل چین و چروک ها ، نقشی در درمان آن ها نیز ایفا می کند. مدت زمانی که آثار پرکننده یاد شده بر چهره شما نمایان خواهد بود ، 2 سال است.

پلی متیل متاکریلات

این مواد دارای ترکیباتی می باشد که در آن کلاژن های گرد در زمینه مایع پخش شده است. بعد از تزریق در محل مورد نظر ، حجم دهی به روشنی اشکار می شود. بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران ، معالج با بررسی وضعیت پوست ،تعیین می کند کدام پرکننده برای شما مناسب است. بهتر است از انتظارات خود به روشنی صحبت کنید و با عدم مقایسه خود با سایرین ، به عملکرد پزشک اعتماد کنید.

از این فیلرها در چه ناحیه هایی می توان استفاد ه کرد؟

پرکردن چین های موجود در صورت

بزرگ و حجیم کردن نواحی مختلف صورت

شاداب کردن و جوانسازی پوست

فرایند انجام تزریق فیلر

تزریق فیلرها اغلب به صورت سرپایی بوده و با بی حسی موضعی و از طریق مالیدن پماد بی حس کننده یا تزریق لیدوکائین انجام می شود. میزان واحد مورد استفاده ، در ناحیه با توجه به میزان چین و چروک و عمق آن ها تعیین می شود، قابل ذکر است هیالورونیک اسید به دلیل جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم به میزان کمتری فیلر برای تزریق نیاز دارد.

عوارض تزریق فیلر :

  • عوارض ناشی از تزریق هیالورونیک اسید بسیار نادر بوده و میزان حساسیت به این ماده حدود ا نفر در 10000 نفر است.
  • تورم ناشی از تزریق این ماده بسیار کم بوده ومی توان با قرار دادن کمپرس یخ آن را کاهش داد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به شرح ذیل می باشد:

هر اقدامی برای اینکه به ثمر بنشیند نیاز دارد به توجه چهارچوب ها قبل و بعد از پروسه دارد ، طبق نظر بهترین پزشک تزریق فیلر در تهران ، رعایت شروط زیر بعد از فرایند جوانسازی الزامی است :

  1. بعد از تزریق این ماده حدود 12 ساعت از شستن ناحیه خودداری شود.
  2. به مدت 24 ساعت فرد از آرایش صورت بپرهیزد.
  3. فرد تا دو هفته پس از تزریق از رفتن به سونا یا قرار گرفتن تحت گرما و حرارت شدید خودداری شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *