تزریق چربی

در مواقعی که افتادگی و چروکیدگی پوست بر اثر تحلیل نسج زیر پوست بر اثر افزایش سن باشد، پزشک تزریق چربی یا تزریق فیلر را توصیه می کند.

دکتر منیر جعفری چربی مورد نیاز را از بافت بدن فرد برمی دارد، ایشان برای جدا کردن املاح اضافی و خون از چربی از سانتریفیوژ استفاده نمی کنند چرا که با سانتریفیوژ حتی به مقادیر بسیار جزئی گاهی تروما به غشاء سلول های چربی ایجاد می شود و تروما ایجاد شده باعث لیز سلول های چربی و از بین رفتن آن ها و کاهش اثر بخشی و حجم چربی تزریقی در ناحیه تحت درمان می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که پزشک می تواند تا حد مشخصی چربی تزریق کند و بیش از آن حد ارزشی ندارد چرا که خون به مقدار کافی به آن سلول ها نمی رسد و باعث از بین رفتن آن ها می شود.

تحلیل چربی بیشتر در اطراف چشم ها و گونه ها مشاهده می شود و نتیجه آن گود شدن زیر چشم یا پف چشم می باشد.

تزریق چربی در چه نقاطی از بدن انجام می شود؟

تزریق چربی در تمامی نقاط بدن انجام می شود اما دکتر منیر جعفری تنها تزریق چربی در صورت ، دست ها و ناحیه بیکینی خانم را انجام می دهند، برای مشاهده نمونه کارهای تزریق چربی به دست و صورت توسط ایشان می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید اما برای مشاهده نمونه کارهای تزریق چربی به بیکینی توسط دکتر منیر جعفری می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

 

تزریق چربی

 

مزایای تزریق چربی چیست؟

این روش طبیعی می باشد یعنی  پزشک از فیلری استفاده می کند که کاملا طبیعی بوده و به دلیل اینکه از بافت بدن خود فرد تهیه می شود با سایر نقاط بدن هماهنگی دارد و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند.

در این روش همچنین می توان حجم زیادی را در ناحیه تحت درمان تزریق نمود، در حالی که اگر پزشک بخواهد همان حجم را با ژل متوسط انجام دهد هزینه بیشتری را بیمار باید بپردازد، پس می توان گفت تزریق چربی مقرون به صرفه است.

تزريق چربي به هیچ وجه جا به جا نمی شود.

برخی از افراد که قصد جوانسازی با تزریـق چربی را دارند، این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که آیا امکان جا به جا شدن و بروز ناصافی و عفونت در این روش وجود دارد؟

دکتر منیر جعفری پاسخ می دهد که در تزریق چربی معمولاً این مشکلات به وجود نمی آید و بیشتر در ژل های غیر قابل جذب مشاهده می شود در ادامه مقاله بیشتر توضیح داده می شود.

ایجاد عفونت و آلرژی در فرد نمی کند مگر اینکه پزشک روش استریلیزاسیون را رعایت نکند ایجاد می شود.

ناصافی در این روش وجود ندارد، اما در صورتی که ناصافی ایجاد شده باشد با ماساژ می توان آن را برطرف نمود.

 

 

ماندگاری تزریق چربی چقدر می باشد؟

در واقع جوانسازی پوست با تزریق چربی را می توان پیوند بافت یک ناحیه از بدن به ناحیه دیگر دانست، دکتر منیر جعفری می گوید، حدود 30 الی 40 درصد از سلول های تزریق شده ماندگار است و قابلیت دریافت خون و پیوند با بافت های بدن را پیدا می کند و می تواند به عنوان یک بافت زنده در محل تزریق باشد، بافت زنده ایجاد شده می تواند رمز ماندگاری چربی تزریق شده باشد.

البته باید بگوییم که میزان ماندگاری تزریق چربی به عواملی همچون ناحیه برداشت و کاشت چربی بستگی دارد.

بیمار دو الی سه بعد ویزیت شده و در صورت نیاز تزریق تکرار می شود.

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی چقدر می باشد؟

دوره بعد از تزریق چـربی کوتاه بوده و بیمار ممکن است 5 الی 7 روز دچار کبودی شود که به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی نیست، برای رفع آن فرد می تواند از کمپرس یخ استفاده نماید، همچنین دکتر جعفری برای کاهش این امر برای بیماران خود داروهایی را تجویز می کند که بیمار بهتر است آن ها را استفاده نماید.

تورم بعد از تزریق چربی حدود 2 هفته نسبتا زیاد است و پس از آن به مرور زمان از بین می رود.

پس از تزريق بیمار محدودیتی در انجام فعالیت های روزمره خود ندارد و فقط تا مدتی که پزشک توصیه می کند از انجام فعالیت های سنگین پرهیز نماید.

 

تزریق چربی

 

هزینه تزریق چربی چقدر می باشد؟

هزینه تزريق چربی با توجه به دستمزد پزشک ، هزینه های برداشتن و تزریق چـربی ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

دکتر منیر جعفری

 ( پوست ، مو ، زیبایی و لیزر – جوانسازی پوست )

 

درباره drjafari

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 + 10 =

Call Now
Directions